Wszystko, co musisz wiedzieć, aby podróżować w Amsterdam


Amsterdam jest jednym z tych europejskich miejsc, których nie możemy przestać odwiedzać. Stolica Holandii ma historię, niepowtarzalny miejski drogę, własną architekturę i nowoczesny i żywiołowy styl życia. Również muzea i imprezy kulturalne, aby się nudzić, i nocne życie, która nie ma nic, aby zazdrościć wielkim stolic kontynentu. Tutaj wyjaśnimy, jak najmniej należy wiedzieć, zanim jesteś w podróży, i radzimy, co warto zobaczyć w Amsterdamie:


  1. W Amsterdamie mieszka około 800 000 osób, choć jego stołeczna strefa obejmuje półtora miliona osób. Został założony w XII wieku nad rzeką Amstel, która daje mu imię. Początkowo była to mała wioska rybacka, choć wkrótce stał się miastem i kwitnie niezwykle dzięki, w dużej mierze, jego верфям i produkcji piwa.

  2. Amsterdam był bardzo bogatym miastem. Bardzo bogata. Handel międzynarodowy, prowadzona Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej firmą, zostawiła w mieście walutę, przyprawy i metale szlachetne. W XVII wieku Amsterdam był głównym portem handlowym Europy. Praktyka handlowa wkrótce doprowadziła do pierwszej giełdzie papierów wartościowych na kontynencie.

  3. Ta epoka świetności stała się jeszcze jednym dowodem jego tożsamości - szczególnie charakterystycznym miejskim szlakiem oznaczonym jego znanymi kanałami, które są dziś własnością ludzkości. Do czego to Amsterdam jest "Wenecją północy": istnieje ponad 100 kilometrów kanałów, które przecinają około 1500 mostów. Prawie jedna czwarta z 220 kilometrów kwadratowych Amsterdamu są wodą. Kanały wzmocnić handel, ale także służyły do zabudowy małych "pływających domów", dostosowanych statków, które obywatele Amsterdamu szczególnie skorzystało w dobie budownictwa mieszkaniowego. Szacuje się, że istnieje około 2400 osób, a wiele z nich jest dziś służą turystycznym mieszkania.

  4. Również charakterystyczne domy z wąskimi fasadami, w wyniku których podatki są pobierane w zależności od szerokości mieszkania. W Amsterdamie jest dom o szerokości jednego metra; mówią, że nie ma na świecie bardziej wąskiego domu. Te domy zazwyczaj obejmowały tabliczka identyfikujące gildii ich mieszkańców, i ta tradycja wciąż trwa.

  5. Nie tylko można poruszać się po kanałach. Szacuje się, że w Amsterdamie jest więcej rowerów, 900 000 osób, niż mieszkańcy. Uważaj: mają pierwszeństwo, a jeśli nie, sprawdź, jak krzyż, można znaleźć się z wyrzutem.

  6. Niektóre miejsca, których nie można przegapić, to Dom Anny Frank, gdzie spędziła dwa lata, ukrytych od nazistów, zanim je wyślą w Oświęcimiu lub na targ kwiatowy, gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju kwiaty i nasiona, z których holendrzy są głównymi producentami. Mówią, że Amsterdam przybywa 30 milionów kolorów w dzień, większość z nich sprzedawane na codziennych aukcjach. Warto również odwiedzić muzeum Рейкмузеума i Muzeum Van Gogha, gdzie znajduje się największa kolekcja dzieł artysty, w tym pokoju Vincenta w Arles i w wersji słoneczników. Wreszcie, Amsterdam jest miastem, w którym zakazane stało się atrakcją turystyczną. Aby to sprawdzić, wystarczy zbliżyć się do Czerwonego zgubi lub zalogować się na jeden z kilkudziesięciu kawiarniach.